26 września, 2023

Jak się uwolnić z toksycznego układu? Krok po kroku. Od czego zacząć?

Udostępnij:
Pin Share

latarnia świeci układ system labirynt początek w środkuOstatni mój wpis dotyczył 2 głównych sposobów (ścieżek) uwalniania się od toksyka (partnera, rodzica, koleżanki, kolegi). To ten wpis: Jak się uwolnić od toksyka? Od czego zacząć? Z kolei artykuł, który za chwilę możesz  przeczytać, obejmuje problem w ujęciu systemowym – to znaczy wskazuję na poszczególne systemy (układy, otoczenia), z których musimy się uwolnić, aby doświadczyć własnej autonomii. Ten wpis możesz potraktować jako drugą część wpisu, o którym wspomniałam powyżej.

Żeby czuć się dobrze, w zgodzie ze sobą, żyć prawdziwie i czuć się wolnym, gdy jesteś obecnie w toksycznym związku, to musisz wyjść z trzech systemów i zacząć po kolei:

  1. uwolnić się od takiego, jaki jesteś teraz (1 system)
  2. uwolnić się z systemu, w którym żyjesz z Twoimi rodzicami (2 system)
  3. uwolnić się z systemu, w którym żyjesz ze swoim partnerem/partnerką (3 system)

a jeśli pracujesz, to jeszcze wyjść z czwartego systemu:

  1. uwolnić się z systemu, w którym jesteś w pracy (4 system)

Zauważ, że wszystko zależy od Ciebie. To ty jesteś źródłem swojego dobrego samopoczucia i Twojej wolności. Musisz po prostu wrócić do siebie prawdziwego.

Zauważ też, że nazbierane w trakcie swojego życia toksyny przenosisz dalej, na następne etapy swojego życia.

Jak uwolnić się od takiego, jakim jesteś teraz? – system 1

– Niektóre osoby popełniają samobójstwa. Ale ja osobiście nie polecam, a wręcz odradzam, bo to jest bez sensu.

Brałeś/aś kiedykolwiek to pod uwagę, że po swojej śmierci to, co nieprzepracowane nadal przy nas pozostaje i będzie przy nas tak długo, jeśli się za to porządnie nie weźmiemy?

Możesz powiedzieć, że nie ma żadnych dowodów na reinkarnacje, nie wierzyć w życie po śmierci, a jeśli nawet wierzysz, to uważać, że wszystko doświadczone w poprzednim życiu może się kasować. Taki format dysku.

No tak, ale nie mamy też żadnych dowodów na to, że nie ma przechodzenia duszy do innego ciała, że nie ma życia po śmierci i że wraz z kasowaniem pamięci kasują się nasze odczucia i związane z tym emocje, nastawienie wobec świata i nasza mentalność w podświadomości.

Chcesz to sprawdzić? A co jeśli okaże się zonk i dalej będziesz się męczyć? Ja tam wolę wykorzystać to, że żyję tu i teraz. Tyle fajnych rzeczy można zrobić.

Co to znaczy przestać być takim, jakim jesteś teraz? – system 1 c.d.

– To znaczy przestać grać. Przestać udawać kogoś, kim nie jesteś i przestać dostosowywać się do innych tylko dlatego, że oni mają w tym interes, nie licząc się z Tobą. Nie licząc się z tym, że Cię krzywdzą.

Po prostu bądź sobą, zidentyfikuj swoje wartości i wyznacz swoje granice. W końcu.

Ściągnij z siebie tą nałożoną na Ciebie klatkę, roztrzaskaj ją.

Przestań żyć w stworzonym przez kogoś, przez jakichś dziwnych ludzi systemie, który Cię ogranicza.

Przestań godzić się na jakieś durne i szkodliwe schematy, stereotypy, wierzenia głęboko zakorzenione w społeczeństwie, które Cię ograniczają i żyć według nich. Miej odwagę się im przeciwstawić. Zachowuj otwarty umysł i podchodź krytycznie (ale nie uprawiaj krytykanctwa! To różnica!)

Zidentyfikuj w sobie głosy, które Cię ograniczają i zastanów się, od kogo one pochodzą. To jest obce! Wywal to!

Zapełnij dziurę zidentyfikowaną przez Ciebie wartością, czymś, co jest dla Ciebie ważne i zdrowe. Wejdź w życie głęboko takim, jakim jest i korzystaj z niego. Wybieraj z niego to, co Ci odpowiada i układaj z tego swoje życie. Twoje życie jest częścią szeroko pojmowanego życia, które trwa od bardzo dawna i nie wiadomo, kiedy się skończy i czy w ogóle się skończy.


Następny krok – uwolnienie z toksycznej relacji z rodzicami – system 2

– na tym blogu znajdziesz wiele wpisów na temat toksycznych rodziców.

Kolejny krok – uwolnienie z toksycznego związku, uwolnienie od toksycznego partnera – system 3

– również wiele wpisów, poszukaj

Następny krok – uwolnienie z toksycznych relacji w pracy – system 4

– znajdziesz wpisy o toksykach, narcyzach


Jest jedna zasada

Zacznij od siebie, ale pamiętaj, że musisz też prowadzić działania na tych polach – w tych systemach – w których obecnie uczestniczysz, w których funkcjonujesz, które Cię dotyczą lub dotykają.

Bo nie da się tych systemów i oddziałujących w nich na Ciebie ludzi zahibernować i przeczekać, aż ukończysz pracę nad sobą. Życie się toczy w sposób dynamiczny i nie da się go zatrzymać.

Podejmuj działania na bieżąco w stosunku do ludzi, którzy działają na Ciebie niekorzystnie i/lub opuszczaj system. Ale nie opuszczaj siebie!

Podejmując te działania w poszczególnych systemach, pozwalasz sobie na trwałe skutki – to znaczy na zachowanie autonomii na zawsze.

Udostępnij:
Pin Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.